Wentylator sufitowy czy klimatyzacja?
Rosnące podwyżki za zużycie prądu elektrycznego doprowadziły do tego, że wiele osób poszukuje informacji na temat wentylator sufitowy czy klimatyzacja? Nowoczesny system klimatyzacji, mimo tego, że posiada klasę energetyczną A lub B, może generować bardzo duże koszty za przesył energii elektrycznej. Dobrym sposobem na obniżenie temperatury wewnątrz pomieszczeń, w okresie wiosny i lata, jest wentylator sufitowy.
Letnie upały negatywnie wpływają na samopoczucie i wydajność pracy osób przebywających w pomieszczeniach zamkniętych. Ulgi nie przynosi częste wietrzenie wnętrz, które może powodować jeszcze szybsze nagrzewanie się ścian wewnętrznych w budynku. Rozwiązaniem, które do tej pory cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców Polski, był drogi system klimatyzacji. Należy wspomnieć o tym, że już sam zakup, konserwacja, i konieczność wymiany filtrów wybranego modelu, o bardzo małej mocy chłodniczej, powodują spore obciążenie dla budżetu domowego lub firmowego. Minimalne zużycie energii elektrycznej, zainstalowanego systemu klimatyzacji, może wynieść od 36 kW do nawet 600 kW miesięcznie, co przekłada się na podwyższenie rachunków za zużycie prądu elektrycznego, nawet o 70%. Warto pamiętać o tym, że moc chłodnicza systemu klimatyzacji musi być dopasowana do powierzchni użytkowej domu, mieszkania lub pomieszczeń, znajdujących się w firmie. Im większa kubatura i przestrzeń danego wnętrza, tym sprawniejszy powinien być system klimatyzacji. Posiadając mieszkanie o powierzchni użytkowej przekraczającej 50 metrów kwadratowych, konieczna jest instalacja urządzenia o mocy od 7 do 9 kW. Alternatywą klimatyzacji są energooszczędne, nowoczesne i wydajne w działaniu wentylatory sufitowe. Oprócz nich, w ogólnej sprzedaży znaleźć można sprzęt w postaci:
- wentylatorów stojących,
- wentylatorów biurkowych,
- wentylatorów podłogowych,
- wentylatorów z opcją montażu naściennego.
Wyżej wymienione urządzenia są dostępne w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych. Wentylatory sufitowe mają różną moc, którą można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.
Wentylator sufitowy JET I 105cm – wenge/srebrne
Wentylator sufitowy czy klimatyzacja?– lampa z wentylatorem
Rozwiązaniem typu 2 w 1, które cieszy się bardzo dużą popularnością wśród właścicieli pomieszczeń mieszkalnych i biurowych, jest lampa z wentylatorem. Wykonanie z trwałych materiałów, gwarantuje estetyczny wygląd i wysokie walory użytkowe. Urządzenie, oprócz oświetlania wnętrza, służy do schładzania cyrkulującego w nim powietrza. Precyzyjnie wykonane łopaty, w które wyposażona jest lampa z wentylatorem, są rozmieszczone w odpowiedniej odległości od sufitu. Dzięki temu nie zachodzi ryzyko uszkodzenia tej powierzchni, w trakcie intensywnej pracy tych elementów. Łopaty mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najczęściej spotykanych należy drewno w różnych kolorach lub tworzywo sztuczne. Nowoczesna lampa z wentylatorem jest wyposażona w łopaty w wersji dwustronnej, obracające się w prawo i lewo. Zapewnia to swobodny ruch powietrza w górę i w dół, co wpływa na jego szybszą cyrkulację oraz ochłodzenie wnętrza. Sprzęt może być obsługiwany ręcznie, przy pomocy specjalnie zainstalowanego łańcuszka. W asortymencie renomowanych marek dostępne są także innowacyjne wentylatory sufitowe z lampą z możliwością sterowania nimi przy pomocy dołączonego do zestawu pilota, działającego, nawet z bardzo dużej odległości. Polecane także przez nas lampy z wentylatorem mają różny kształt i ilość zainstalowanych łopat. W niektórych modelach elementy są wyprofilowane w taki sposób, aby całkowicie chowały się w korpusie lampy, podczas, gdy sprzęt nie pracuje. Zapobiega to osadzaniu się kurzu na łopatach. Solidny korpus każdego wentylatora jest wykonany z odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, co warunkuje jego długie używanie.
Wentylator ZETA 132cm z pilotem i oświetleniem LED – nikiel/orzech
Tanie wentylatory sufitowe- sposób na niższe rachunki za prąd
Zamiennikiem kosztownego w eksploatacji systemu klimatyzacyjnego mogą być atrakcyjne cenowo wentylatory sufitowe, wyposażone w pilota. Produkty te mają wszystkie wymagane certyfikaty, m.in CE, TUV i GS, co potwierdza ich wysoką jakość. Optymalna ilość mieszanego powietrza, która wytwarza się w trakcie 60 sekund od uruchomienia wybranego modelu wentylatora sufitowego, wynosi 112 m3. Sprzęt może pracować przez wiele godzin w ciągu doby, bez potrzeby jego odłączania od źródła zasilania. Właściciele domów, którym zależy na ograniczeniu wydatków na zużycie prądu elektrycznego, mogą wybrać produkty z naszej oferty w postaci wentylatorów sufitowych z serii Evora, Funway, Comet, Arius, Casa, Turbo Swirl, Flora Royal lub Welford. Urządzenia te są dostępne w wielu kolorach. Podkreśleniem aranżacji loftowej lub rustykalnej mogą być wentylatory sufitowe Arius 132 cm z pilotem, czarne lub Widespan 254 cm z silnikiem DC i pilotem. Polecane przez nas modele marki Westinghouse wyróżniają się dużą mocą działania. Maksymalna ilość obrotów na minutę wynosi od 70 do 75. We wnętrzach minimalistycznych, Hampton lub urządzonych w stylu nowojorskim, warto zainstalować wentylator sufitowy o bardzo w wysokim stopniu szczelności, wynoszącym ip44. Polecamy m.in. superwydajny wentylator IP44 OUTDOOR ELEMENTS II. Łopaty tego urządzenia wykonano z doskonałej jakości drewna tekowego, w jasnym kolorze o wyraźnym zarysie słoi i efektownie prezentujących się przebarwieniach. Energooszczędne wentylatory sufitowe nie wymagają skomplikowanego montażu. Sprzęt ten można dopasować do powierzchni użytkowej pomieszczenia mieszkalnego lub firmowego.
Energooszczędne wentylatory sufitowe są alternatywą systemów klimatyzacji, pobierających dużą ilość prądu. W ofercie wielu cenionych marek znajdują się produkty 2 w 1 w postaci wentylatorów sufitowych, połączonych z wydajnym w działaniu systemem oświetlenia.